Türkiye ve yurtdışı dahil her ülkeye yörük çadır, kıl çadır, türkmen çadırı, şark köşesi, oturma grupları üretim ve imalatı yapıyoruz.     Sipariş Ver

Yörük Kıl Çadırı

 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
 • Kıl Çadırı " data-mosaic-order-date="">
  Kıl Çadır ve yörük kıl çadırı İmalat ve Yörük Kıl Çadır Montaj Tamirat ve Satış hizmetleri; Kıl Çadır firmamız Türkiye'
  Read More
 • Kıl Çadır Fiyatları" data-mosaic-order-date="">
  Filiz Dokumacılık - Yörük Kıl Çadır Türkiye'nin en köklü yörük çadırı ve kıl çadır imalatçısı firmasıdır. En uygun fiyatlarla en kaliteli
  Read More
 • Kıl Çadır" data-mosaic-order-date="">
  İstenilen her ebatta suya ve ısıya dayanıklı kaliteli kıl çadır imalatı montaj ve tamiratı ile kıl çadırı ürününün kurulumunu yapmaktayız.
  Read More

Yörük Kıl Çadırı İmalatı Satışı ve Fiyatları

Kıl çadır  sektöründe ciddi bir hareketlilik ve dönüşüm yaşanıyor bugün. Firma öyle ürün yelpazesiyle karşımıza çıkıyorlar ki, ilgisiz kalmak mümkün değil neredeyse. Yaşları 30'un üzerinde olan insanların birçoğu kıl çadırı deneyimi yaşamıştır ülkemizde. Özellikle köylerde çocukluğu geçenler...

Bu satırların yazarı da bunlardan biri. Köyümüzde kıl keçilerimiz vardı. Onların yünlerinden yaptığımız kilimler, kıl çadırlar ve daha birçok şey, günlük hayatta kullandığımız eşyalardan, ürünlerden sadece birkaçı. Modernleşme ve kentleşmenin yaygınlaşması ve artmasıyla, kıl çadırları bir ara gözden düşer gibi oldu. Ancak son yıllarda kıl çadırı, kıl çadırları modelleri konusunda ciddi bir toparlanma söz konusu. Eski ürünlere ilave pek çok ürün ortaya çıkmış durumda. İnsanların talep ettikleri pek çok şey, ürüne dönüşebiliyor artık.

KIL ÇADIRI MODELLERİ

Bu durumun temel nedeni, teknolojideki gelişmeler. Modern dokuma tezgahları sayesinde kıl çadırı üreticileri, tüketicilerden gelen taleplerin hemen tamamını karşılayabiliyor. Gerek kıl çadırı ebatları, gerek kıl çadırı modelleri ve desenleri konusunda... Hizmette sınır yok:)) Bugün otağ kıl çadırı, oba kıl çadırı, yörük kıl çadırı, osmanlı kıl çadırı, türkmen kıl çadırı, kıl çadırı kafe, kıl çadırı düğün salonu v.s gibi pekçok ürün, kullanıcıların hizmetinde artık. Teknolojik gelişme ve kalifiye personeller ile firmaların vizyonları sayesinde mümkün oldu tüm bunlar tabi. Kıl çadırı firmaları, ciddi yatırımlar yaptılar, vizyonlarını, hedeflerini yenilediler, tüketicilerden gelen talebe göre kendilerini konumlandırdılar. Sonuç; daha kaliteli ve daha fazla üretim ve giderek yaygınlaşan kıl çadırlar.

KIL ÇADIRININ AVANTAJLARI

Kıl çadırlarının avantajlarına değinelim bu noktada. Bilindiği gibi kıl çadırlar, benzerlerine göre daha ekonomik. Kıl çadırlarının temel hammadmesi olan keçi kıllarına ülkemizin hemen yerinde ulaşmak mümkün. Özellikle Doğu Anadolu ile Akdeniz bölgelerinde bugün önemli sayıda kıl keçileri yetiştirilmektedir. Bu da keçi kılı demek. Üreticiler, ekonomik fiyatlara temin ettikleri bu tüyleri kullanarak, yine ekonomik ürünleri vatandaşlara, işletmelere sunabiliyorlar. Diğer bir nedeni de, kıl çadırı üreticilerinin karlarını bilinçli olarak düşük tutmalarıdır. Bu sayede daha yüksek üretim ve satış rakamlarına ulaşabiliyorlar. Yani sürümden kazınıyorlar deyim yerindeyse. Bu durum da üreticiler için olduğu kadar tüketiciler için büyük avantaj. İnsanlar otağ kıl çadırı, oba kıl çadırı, türkmen kıl çadırı, yörük kıl çadırı, osmanlı kıl çadırı, şark köşesi vs. gibi geniş ürün yelpazesinden istediklerinin siparişini veriyor ve kaliteli, uzun yıllar kullanabildikleri, ekonomik bir ürün elde ediyor.

 

KIL ÇADIR BAKIMI VE KULLANIMI

Kıl çadırının bakımı önemli. Son olarak bu konuyu irdeleyelim isterseniz. Her ürün gibi kıl çadırları da bakım ve temizlik gerektiriyor. Ancak her ikisi de kolay. Kullanma talimatını dikkate almanız ve bakım ve temizliği buna göre yapmanız yeterli. Böylece kıl çadırınızı çok uzun yıllar, ilk gün aldığınız gibi kullanabilirsiniz. Çünkü kıl çadırları oldukça dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip. Yeterki bakımını, temizliğini ihmal etmeyin ve güzel kullanın. Kıl çadırı almazdan önce iyi bir araştırma yapmayı da lütfen ihmal etmeyin. Kıl çadırı üreticisinin deneyimi, kalite anlayışı, satın sonrası servisi, garantisi ve fiyat. Tüm bunlar sizler için önemli. Kıl çadırınız elinize ulaştıktan sonra da onu daha önce belirlediğiniz yere kurun. Artık, evinize, bulunduğunuz ortama başka bir hava kadar kıl çadırınız, kıl çadırı modeliniz ya da şark köşeniz var. Hayırlı olsun.